Alternatywa dla klasycznego kominka

Salon z kominkiem to marzenie wielu osób, które decydują się na budowę lub remont domu. To przede wszystkim element dekoracyjny, ale może też zostać potraktowany jako bardzo atrakcyjne dodatkowe źródło ciepła. Alternatywą dla klasycznego kominka może być jednak piec wolnostojący. Popatrzmy, czemu warto się nim zainteresować.

Piec wolnostojący a klasyczny kominek — atrakcyjna cena inwestycji

Koza grzewcza, czyli piec wolnostojący, to piec, który nie wymaga obudowy ściennej. Jego instalacja przebiega na zewnątrz ścian — kominy znajdują się zazwyczaj również na wierzchu, a ich ozdobny wygląd jest często wykorzystywany jako ciekawy dodatek do nowoczesnego wnętrza.

Z kolei klasyczny kominek to skład obudowany z trzech stron i w górnej części ścianami. Jest to rozwiązanie bardzo eleganckie i tradycyjne, które jednak stanowi dużą inwestycję i nie zawsze pasuje do współczesnych wnętrz, ponieważ prezentuje się w nich zbyt ciężko. Jeśli więc nie chcesz decydować się na tak drogie rozwiązanie i preferujesz inne stylizacje, kominek koza jest dla Ciebie.

Cena inwestycji, znacząco niższa w przypadku kozy grzewczej, jest szczególnie istotna, jeśli w naszym starym domu nie było kominka i chcielibyśmy go dopiero tam dostawić. Sprawia bowiem, że nie musimy wykuwać i obmurowywać całego otworu, przygotowywać dodatkowych ciągów kominowych czy stosować specjalnych instalacji. Kozę grzewczą można wstawiać niemal wszędzie.

Lepsze właściwości ogrzewające

Obudowany ze wszystkich stron kominek zatrzymuje spore ilości ciepła wewnątrz. Może stanowić element ogrzewający mieszkanie, jednak jego wydajność jest umiarkowana. Nowoczesne kozy grzewcze są z kolei przystosowane do tego, by oddawać znaczące ilości ciepła do otoczenia. Nie mają wokół siebie ścian, które mogłyby zatrzymać ciepło, a dzięki wnętrzu z wermikulitu osiągają w swoim wnętrzu bardzo wysokie temperatury. W efekcie doskonale radzą sobie nawet z chłodnymi pomieszczeniami.

Intrygująca aranżacja

Kominek koza zasłużył sobie na naszą uwagę także ze względu na to, jak prezentuje się w pomieszczeniu. Jest bardzo atrakcyjnym elementem wyposażenia, który może zostać zaaranżowany na różne sposoby. Do wyboru mamy bowiem nie tylko piece stojące, ale i wiszące, odznaczające się różnorodnymi kształtami.

Jednym z bardzo ciekawych rozwiązań jest kominek czteroszybowy Giselle, przeznaczony do ustawienia na środku pomieszczenia. Jest tak zbudowany, że jego piękno można podziwiać z każdego zakątka pomieszczenia. Tworzy efektowny i ciepły klimat w domu, dzięki czemu sprawdza się świetnie w nowoczesnych kompozycjach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here