pasta

Pragnienie pięknego uśmiechu z białymi zębami jest charakterystyczne dla każdej osoby. Kawa, wino, herbata, powodują powstawanie ciemnych plam na zębach, dlatego po pewnym czasie piękny uśmiech traci swój urok. Regularne wizyty u dentysty pomagają utrzymać dobry stan jamy ustnej, ale w domu do utrzymania bieli zębów przyczyniają się wybielające pasty do zębów.

Najważniejsze informacje

Wiele osób stara się poprawić swój wygląd i wybielić zęby. Wykonanie tego skutecznie i bezpiecznie, bez szkody dla szkliwa i dziąseł, nie jest łatwe. Producenci nowoczesnych wybielających past do zębów opracowują coraz więcej nowych produktów, które promują rozpuszczanie i usuwanie płytki nazębnej oraz naturalne wybielanie. Starannie dobrane składniki, nowoczesne formuły i przydatne substancje mogą nie tylko rozjaśnić zęby o 1,5-3 tony, ale także poprawić stan jamy ustnej, odświeżyć oddech, wzmocnić i nasycić szkliwo minerałami.

Najważniejsze składniki

Jednym z głównych składników pasty wybielającej do zębów jest mleczan wapnia. Ta forma minerału, pomaga wzmocnić szkliwo i zapobiega pojawianiu się próchnicy. Hydroksylapatyt, (czyli minerał wchodzący w skład kości), uzupełniający szkliwo zębów, w przeważającej części, wspomaga działanie wapnia. Jako element remineralizujący, uzupełnia brak niezbędnych substancji.

Aby dokładnie wypolerować powierzchnię zębów i skutecznie usunąć całą płytkę nazębną, do pasty dodawany jest się dwutlenek krzemu. Jest to drobny proszek, którego cząsteczki są zaokrąglone i nie rysują, a jedynie polerują szkliwo. Jeżeli nie można oczyścić zębów z płytki, pasta rozpuści bromelainę tzn. naturalny enzym, który skutecznie rozkłada się i usuwa nawet starą, żółtą płytkę z kawy i papierosów. Wybielająca pasta do zębów nie uszkadza tkanek miękkich, dobrze dobrana kompozycja pozwala na stosowanie jej nawet przez osoby o wysokiej wrażliwości i krwawiących dziąsłach. Kompozycja olejków aromatycznych daje przyjemny miętowy smak, długie uczucie świeżości i czystości.

Wybielające pasty do zębów:

  • rozjaśniają zęby o kilka odcieni, przywracając ich naturalną biel,
  • posiadają delikatną i skuteczną formułę,
  • utrzymują zęby w czystości i zdrowiu,
  • zmagają się z krwawiącymi dziąsłami,
  • zapewniają niezawodną ochronę przed bakteriami,
  • usuwają przebarwienia z powierzchni zębów,
  • łagodzą wrażliwość zębów,
  • skutecznie zapobiegają rozwojowi próchnicy i zapalenia dziąseł.

Jak wybrać pastę dla siebie

Do wartościowych produktów zaliczane są m.in. pasty z fluorem. Dzięki unikalnej formule delikatnie wybielają szkliwo, chroniąc zęby przed nadwrażliwością i próchnicą. Regularne oczyszczanie zębów pozwala przywrócić naturalną biel i usunąć płytkę nazębną. Aktywnymi pierwiastkami są nadtlenek karbamidu (nadtlenek wodoru z resztą mocznika), tripolifosforan sodu (pozostała część przetwarzania termicznego kwasu fosforowego) lub tlenek krzemu. Są to te same środki wybielające, które występują w małych stężeniach w pastach do zębów. W kontakcie z płytką nazębną powodują jej usunięcie, zapobiegając gromadzeniu się bakterii, pojawianiu się zażółcenia i plam. Skuteczne wybielające pasty do zębów znaleźć można pod adresem https://www.domowystomatolog.pl/pol_m_Pasty-do-zebow_Wybielajace-757.html.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here