Jakie są najpopularniejsze zabiegi dermatologiczne

We współczesnej dermatologii korzysta się z dobrodziejstwa wielu zaawansowanych technik zabiegowych. Osoby, które w najbliższym czasie chcą skorzystać z usług klinik dermatologicznych powinny zapoznać się z najpopularniejszymi zabiegami.

Co oferuje dobra klinika dermatologiczna?

Nowoczesna klinika dermatologiczna oferuje krioterapię, czyli zaawansowany zabieg mrożenia ciekłym azotem. Dużym zainteresowaniem w ostatnim czasie cieszy się również elektrokoagulacja, która z kolei polega na wypalaniu prądem.

Standardem w dzisiejszych czasach jest laseroterapia naczyń, czy też popularna depilacja laserowa. Nowością na rynku medycyny estetycznej są specjalne lampy UVB-311 i PUVA, dzięki którym można przeprowadzić fototerapię łuszczycy.

Jeżeli chodzi o zabiegi kosmetyczne to warte uwagi są nie tylko peelingi medyczne, ale również mezoterapia, która polega na wstrzykiwaniu preparatów pod skórę, dzięki czemu można pobudzić produkcję kolagenu i wypełnić zmarszczki. Coraz większą popularność zdobywa także karboksyterapia, a dokładniej mówiąc obstrzykiwanie skóry dwutlenkiem węgla. Dzięki temu zabiegowi można rozwiązać problemy z rozstępami i bliznami.

Z których zabiegów dermatologicznych warto skorzystać?

Osoby, które mają mniejsze lub większe problemy z wypadaniem włosów powinny skorzystać z zabiegów wykorzystujących osocze bogatopłytkowe. Najpopularniejszym zabiegiem jest powyżej opisana krioterapia. Leczenie zimnem wyróżnia się bardzo wszechstronnym działaniem. Za pomocą ciekłego azotu można zamrozić zmiany skórne, dzięki czemu po dłuższym czasie dojdzie do ich zniszczenia. Z krioterapii powinny skorzystać osoby, które zmagają się z brodawkami, kurzajkami i zmianami nowotworowymi.

Jeżeli chodzi o mezoterapię to jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów dermatologicznych, dzięki któremu można poprawić stan skóry. Z dobrodziejstwa mezoterapii korzystają głównie kobiety, które chcą zachować młody wygląd twarzy. Pod skórę najczęściej wstrzykuje się kwas hialuronowy, zestawy witamin i sole mineralne. Warto wspomnieć także o tym, że mezoterapia nie tylko odmładza skórę, ale również ją nawilża i regeneruje.

Przy nasilonych postaciach łuszczycy najlepiej sprawdzi się fototerapia łuszczycy. Przy zabiegu tym wykorzystuje się naturalne światło ultrafioletowe, które emitowane jest przez specjalistyczne lampy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here