Biustonosze i ich rodzaje
fot. Pixabay.com

Prosty krój czy koronka? Sportowy na co dzień czy tylko podczas aktywności fizycznej? Dobór odpowiedniego biustonosza to wcale nie taka prosta sprawa. Jednak warto poświęcić trochę czasu na wybranie tego idealnego po to, aby później czuć się komfortowo i swobodnie. Jak więc wybrać biustonosz, który w pełni nas zadowoli? Zapraszamy do lektury!

Przeczytaj też: https://www.gmrecords.pl/biustonosz-z-koronka-czy-proste-kroje-wybierz-najlepsze-rozwiazanie/

Biustonosze i wszystko, co warto o nich wiedzieć

Brafitterki twierdzą, że aż 80 procent Polek ma źle dobrany stanik pod względem rozmiaru. Zwykle popełniają błąd, który polega na tym, że noszą zbyt luźne staniki o zbyt małych miseczkach. Najczęściej problem polega też na tym, że dla kilku różnych biustonoszy chcemy nosić ten sam rozmiar. Tymczasem on zmienia się nie tylko pod wpływem czasu i zmiany wagi, ale tak naprawdę nawet pod wpływem zmian hormonalnych. Rozmiarówki różnią się też w zależności od producentów. Brafitterki radzą również tak dobierać staniki, aby w zasadzie nie myśleć o nich w ciągu dnia. Tak dobranego stanika po prostu się nie czuje. Nie czuje się żadnego dyskomfortu z nim związanego, a biust jest zarówno dobrze podtrzymany, jak i ładnie wyeksponowany. Ponadto w takiej sytuacji również dobrze wygląda postawa naszego ciała. Kręgosłup jest wyprostowany, barki rozluźnione, a my możemy czuć się w nim naprawdę swobodnie.

Jak wybrać najlepszy biustonosz?

Aby odpowiednio dobrać biustonosz, powinnyśmy dobrze sprawdzić swoje wymiary. W tym celu mierzymy najpierw obwód pod biustem. Stajemy więc prosto przed lustrem, swobodnie oddychamy, a centymetr przykładamy dookoła ciała. W zależności od tego, jaki wynik otrzymamy, wybieramy biustonosze z rozmiaru 60, 65, 70, 75 cm itd. Natomiast aby dobrać odpowiednio rozmiar miseczki, od obwodu biustu odejmujemy rozmiar obwodu pod biustem. Wówczas sprawdzamy, jak wygląda różnica między tymi dwiema wartościami i sprawdzamy u poszczególnych producentów, jakie rozmiary miseczek dla danych różnic oferują. W ten sposób uzyskamy pewność, że dobierzemy najlepszy dla siebie biustonosz.

Jeśli chodzi o rodzaj biustonosza, który chcemy kupić, mamy naprawdę duże pole manewru. Możemy wyposażyć się w elegancki biustonosz z koronką. Również dobrze na co dzień przydadzą się staniki pełne lub bezszwowe. Na specjalne okazje warto wybrać bardotki czy balkonetki.

Zobacz też: http://www.mobilebeauty.pl/biustonosz-idealny-jak-wybrac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here