Co warto wiedzieć na temat przeszczepu włosów

Gęste, zdrowe i mocne włosy to bez wątpienia nie tylko atut urody, ale też oznaka, że nasz organizm jest w dobrym stanie. Niestety to właśnie po włosach widać między innymi stresujący styl życia albo złą dietę. Stają się one rzadkie, szorstkie, częściej wypadają. Czasami problemy zdrowotne związane z włosami objawiają się też tym, że na skórze głowy pojawiają się nagie placki. Wtedy nie wystarczą już tylko suplementy diety. Transplantacja włosów Warszawa może być zabiegiem, dzięki któremu uda się zniwelować problem.

Wszczepianie włosów Warszawa

Łysienie plackowate to problem nie tylko mężczyzn, ale też kobiet. Przeszczepy włosów Warszawa mogą być odpowiedzią na te kłopoty zdrowotne. Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak tego typu łysienie fatalnie odbija się na kondycji psychicznej i emocjonalnej człowieka. Wiele osób czuję się ze sobą fatalnie, traci wiarę w siebie i pewność siebie. Niejednokrotnie zaczyna unikać sytuacji społeczność i wycofuje się z życia wśród ludzi. Transplantacja włosów Warszawa może być wspierającą metodą leczenia, dzięki której uda się pokryć nagie miejsca na skórze głowy pacjenta.

Na czym polega wszczepianie włosów Warszawa?

Jak wyglądają przeszczepy włosów Warszawa? Te zabiegi współcześnie są wykonywane zarówno przez pracowników medycznych, jak też roboty medyczne, które umożliwiają bardzo precyzyjne pobieranie graftów. Jeden graft to po prostu mieszek włosowy wraz z cebulką oraz fragmentem skóry, który zostaje pobrany ze skóry głowy pacjenta. W czasie zabiegu należy pobrać ich około 1500, a następnie w tym samym dniu wszczepić tam, gdzie brakuje włosów. Dlatego też zabieg jest dosyć czasochłonny i trwa wiele godzin. Trzeba uzbroić się w cierpliwość. Przez kilka dni warto pozostać w domu, aby dojść do pełnej sprawności. Chociaż współcześnie transplantacja włosów Warszawa jest zabiegiem mało inwazyjnym, potrzeba czasu, aby skóra głowy się zagoiła. Warto go sobie dać. Kiedy można spodziewać się efektów po zabiegu? Tak zwane baby hair, a zatem bardzo delikatny puszek, pojawi się po około pięciu tygodniach od transplantacji. To znak, że zabieg przebiegł pomyślnie. Włosy będą normalnie rosły, ukrywając w ten sposób wcześniejsze nagie miejsca na skórze głowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here