Guzikarki w przemyśle

0
874

Często zastanawiamy się nad nazwami różnych maszyn, które są używane do produkcji rożnych przedmiotów. Wyobraźmy sobie, że nawet do przyszywania guzików na naszych ubraniach jest maszyna, która nosi nazwę guzikarka przemysłowa.

Co to jest guzikarka przemysłowa?

Guzikarkę przemysłową wykorzystuje się do samoczynnego przyszywania pospolitych guzików. Dzięki takiej maszynie jesteśmy w stanie szybko i sprawnie przyszyć guzik dwudziurkowy i czterodziurkowy czyli te najbardziej pospolite. Guzikarki są jednym z elementów wyposażenia każdej szwalni. Możemy zadać sobie pytanie jakie ceny maja takie guzikarki. Często nam w domu nie chce się lub nie lubimy przyszywać zerwanych guzików i każdy na wyposażeniu chciałby mieć taką guzikarkę. Jednakże możemy wyróżnić tanie guzikarki przemysłowe ale są również i takie bardzo drogie. Guzikarki przemysłowe możemy zakupić w rozsądnej cenie używane.

Maszyny guzikarki przemysłowe są niezbędne w każdym zakładzie szwalniczym, jednakże w naszych domach to jest sprzęt raczej nie spotykany. Wyróżniamy elektroniczne i mechaniczne guzikarki przemysłowe. Takie guzikarki różnią się również ze względu na ilość nitek, gdyż wyróżniamy jednonitkowe i dwunitkowe.

Guzikarki elektroniczne mają zastosowany do napędu silnika zwiększona moc, która zapewnia większą siłę przebicia igły, nawet jeśli prędkość szycia jest niewielka. I co jest bardzo ważne, wyróżnia się mniejszym zużyciem energii.

Guzikarka mechaniczna wyróżnia się możliwością przyszycia guzików trzema różnymi sposobami. Wyposażona w automatyczne obcinanie nici oraz automatycznie podnoszą się uchwyty po przyszyciu guzika.

Maszyny te są bardzo szybkie i ciche. Guzikarki posiadają możliwość wyboru wielu programów, rodzajów i wzorów przeszycia a także regulację odległości między otworami guzików. Jak widzimy takie guzikarki znacznie przyspieszają proces szycia i wykończenia danego ubrania.

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego jak wyposażone muszą być profesjonalne szwalnie, i z tego, że nawet w takiej szwalni możemy znaleźć sprzęt, o którym wcześniej nie słyszeliśmy bądź nie wiedzieliśmy do czego służy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here