Koc bawełniany

Wybierając do domu pewne tekstylia, powinniśmy w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę to, do czego będą one nam służyć. Czy będą tylko dekoracją, wykończeniem czy raczej praktycznym dodatkiem? Bardzo często kupując koc zastanawiamy się, jaki będzie pasował do naszego domu i czy będzie spełniał wszystkie nasze wymagania. Tutaj warto rozważyć koc bawełniany.

Koce bawełniane – wady i zalety

Koc bawełniany jest przede wszystkim bardzo wytrzymały, nie rozciąga się, więc posłuży nam długo. Poza tym ten rodzaj koców jest łatwy w utrzymaniu i pielęgnacji. Można go prać w pralce w temperaturze od 40 do 60 C w zależności od jego kolorystyki. Podczas suszenia wystarczy taki koc powiesić i nic więcej.

Kolejnym plusem koców wykonanych z bawełny są ich naturalne włókna, które przepuszczają powietrze. Dlatego też używa się ich do przykrywania dzieci. Koc bawełniany w zależności od swojej grubości daje dużo przyjemnego, zdrowego ciepła. Im koc grubszy tym będzie cieplejszy.

Wadą koców bawełnianych jest ich ciężar. Trzeba podkreślić, że sama w sobie bawełna jest dość ciężka. Oprócz tego ten rodzaj materiału szybko się gniecie i może to czasem wyglądać nieestetycznie.

Koc bawełniany – ciekawy dodatek

Koc może być interesującym dodatkiem do sypialni, salonu, pokoju dziecięcego. Wszystko zależy od tego, jaki kolor wybierzemy albo, jaką fakturę będzie miał koc. Na rynku jest mnóstwo rozmaitych koców, które sprawią, że dane pomieszczenie będzie bardziej przytulne, ciekawe. Wystarczy odpowiednio dopasować koc do wystroju naszego domu.

Koc świetnie sprawdzi się, jako narzuta na fotel bądź łóżko. W wielu domach sprawdza się, jako ładny element dekoracyjny w salonie. Dzięki niemu można zakryć wysłużone meble albo odświeżyć wnętrze danego miejsca.

Dla środowiska i dla zdrowia

Koce z bawełny są produktami naturalnymi. Nie uczulają, więc nadają się dla najmłodszych domowników i dla tych, którzy zmagają się z alergiami. Przepuszczają powietrze i są łatwe w utrzymaniu czystości. Poza tym w chłodne dni pomagają ogrzać zziębnięte ciało.

Jeśli myślimy o naszym środowisku naturalnym, to warto rozważyć zakup koca z bawełny organicznej. Coraz częściej są dostępne na rynku. Ich zaletą jest to, że przy ich produkcji nie używa się pestycydów i nawozów sztucznych.

Koc bawełniany znajdziesz w ofercie Vege Home.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here