Wygodne obuwie robocze – czy to jest możliwe?

0
204

Buty robocze to niezbędny element ubioru w niektórych branżach. Buty mają zapewniać ochronę przed urazami stopy, kostek. Gwarantują też dobrą stabilizację stopy na każdym podłożu, są antypoślizgowe oraz chronią przed niekorzystnymi warunkami klimatycznymi panującymi w pracy. Wygodne buty są szczególnie polecane w zawodach, w których ważna jest mobilność pracownika.

Czym cechuje się najlepsze obuwie robocze?

Buty robocze mają nie tylko chronić stopę, ale również muszą być wygodne, aby wielogodzinne chodzenie w nich nie powodowało dyskomfortu. Obuwie robocze męskie i damskie może być wykonane z różnych materiałów. Zazwyczaj wyróżnia się buty tekstylne, obuwie skórzane lub wyprodukowane z ekoskóry. Skóra jest materiałem wygodnym, przyjemnym dla skóry, doskonale chroni przed chłodem oraz przed przegrzaniem stopy.

W obuwiu roboczym bardzo ważne są wzmocnione noski, które mają za zadanie chronić najbardziej newralgiczne miejsca na stopie, czyli śródstopie. Nosek przeważnie robi się z wytrzymałego kompozytu lub z metalu. Duże znaczenie mają również gumowe podeszwy, które spełniają funkcję antypoślizgową, izolują od podłoża.

Gdzie używa się butów roboczych?

Obuwie robocze jest wymagane w miejscach, gdzie poruszają się pojazdy magazynowe, np. myjki, wózki widłowe. Buty są również niezbędnym elementem wyposażenia pracowników na budowach oraz w sklepach i w niektórych gałęziach przemysłu. Ocieplane buty robocze są polecane podczas pracy w surowych warunkach, np. na mroźniach lub w terenie.

Lekkie sandały robocze będą niezastąpione w czasie ciepłych dni. Zapewniają dobrą cyrkulację powietrza, nie przegrzewają stopy, dlatego praca w nich jest komfortowa, nawet przez długi czas. Każdy rodzaj obuwia roboczego powinien zostać dopasowany do warunków, jakie panują w danym miejscu. Niekiedy zachodzi konieczność zastosowania obuwia odpornego na substancje chemiczne, np. na oleje i smary.

Obuwie robocze do pracy w terenie

Niektóre modele butów roboczych są wprost stworzone do pracy w terenie. Wysokie, nieprzemakalne gumowce sprawdzą się podczas wizytacji na placu budowy lub na polach uprawnych. Gumowce zapewniają ochronę przed wodą oraz błotem, ale również mogą być wyposażone w ocieplenie chroniące przed zimnem. Do pracy w terenie zalecane jest skórzane obuwie robocze — te buty są komfortowe, ograniczają ryzyko otarć skóry, doskonale chronią kostki. Warto sięgać po produkty z wysokiej jakości podeszwą, która zapewnia świetną przyczepność do podłoża oraz amortyzację. Dzięki temu każdy krok jest stabilny i wygodny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here