Amouage

Amouage jest marką perfumeryjną, której produkty zalicza się do najbardziej ekskluzywnych na całym świecie. Od 1983 r. wydają oni niszowe zapachy, które wcześniej są pieczołowicie sporządzane w Omanie. Perfumy Amouage to przede wszystkim idealnie dobrane składniki – niektóre z nich zbera się ręcznie w celu zachowania ich najwyższej jakości.

Perfumy arabskie Amouage – wyjątkowy, orientalny charakter

Perfumy Amouage na pewno zostaną docenione przez każdego konesera perfum. Ich zapach inspirowany jest kulturą orientu i powstaje w sercu Omanu. Marka ta charakteryzuje się królewskim rodowodem, a jej powstanie powiązane jest z pragnieniem powrotu do tradycji komponowania pięknych, arabskich perfum.

Na pomysł stworzenia tej marki wpadł sułtan Omanu. Obecnie marka ma swoją siedzibę w Londynie. Zapachy wytwarzane są jednak w Grasse, czyli francuskiej stolicy perfum. Butelkowanie tradycyjnie odbywa się w Omanie, w mieście Muskat. Perfumy Amouage charakteryzują się specyficznym doborem składników. Ich twórcy dbają o to, żeby każdy flakon zawierał aromatyczne symbole Wschodu – czystek, srebrne kadzidło lub mirrę. Mimo XXI wieku wciąż niektóre składniki, takie jak żywica olibanowa, są zbierane ręcznie, gwarantując tym samym najwyższą jakość i świeżość.

Perfumy Amouage – piękne flakony

Perfumy Amouage wyróżnia przede wszystkim niestandardowa nuta zapachowa oraz butelka, której kształt, korek i sposób wykonania znacznie odbiegają od standardowych kompozycji oferowanych przez producentów popularnych perfum. Dzięki współpracy marki z projektantami flakonów opakowanie zadziwia swoim wyglądem, gwarantując niesamowity efekt. Mimo że Amouage stawa na minimalistyczne, proste flakony, jej wyjątkowość polega na nietuzinkowym korku.

Amouage – zapach dla kobiety i mężczyzny

Pierwsze perfumy marki, wyprodukowane w 1983 roku nosiły nazwę Gold Amouage Pour Femme. Ich cechą charakterystyczną był złoty, ekskluzywny flakon, który zdradzał charakter kompozycji zawierającej typowo orientalne nuty – mirra oraz kadzidło. Nuty bazy zawierają także cywet, czyli drogi, odzwierzęcy składnik perfum, stosowany bardzo rzadko. Podczas komponowania zapachu używa się aldehydów, które zmieniają nieco kwiatowy, balsamiczny zapach.

Perfumy męskie Amouage pojawiły się w 2009 roku i noszą nazwę Amouage Epic Man. Uwagę zwraca przede wszystkim butelka w kolorze butelkowej zieleni. Mimo że perfumy stanowią najdroższą kompozycję marki, warto się na nie zdecydować, ponieważ skrywają bogactwo wielu aromatów. Olibanum miesza się z różowym pieprzem, a kastoreum uzupełnia się świetnie z mirrą. Balsamiczny, ciepły aromat idealnie zdobi męską skórę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here