Higieniczne czynności w domu

Czasami konieczne jest wykonanie w domu czynności, które wymagają zachowania większego niż zazwyczaj poziomu higieny. Może to być na przykład konieczność podania leku w iniekcji sobie, innej osobie, albo zwierzęciu, czy wykonanie, albo zmiana opatrunku. Co będzie potrzebne, aby czynności takie wykonać w sposób bezpieczny?

Rękawiczki nitrylowe bezpudrowe – dlaczego są ważne?

W czasie wykonywania higienicznych czynności w domu konieczne jest przede wszystkim zabezpieczenie siebie i innej osoby przed infekcją, czy szkodliwym działaniem jakiejś substancji. Rękawiczki nitrylowe bezpudrowe nadają się do tego celu świetnie. Wykonane są z gładkiego materiału, który bardzo łatwo można umyć, albo zdezynfekować.

Rękawiczki takie stanowią również nieprzekraczalną przeszkodę dla wszelkiego rodzaju wirusów i innych patogenów. Rękawiczki po użyciu można po prostu wyrzucić, dzięki czemu ręce pozostają całkowicie czyste. Warto przy tym jednak pamiętać, że stosowanie rękawiczek nigdy nie zastąpi konieczności dokładanego i uważnego mycia rąk.

Środki odkażające i akcesoria do nich

W wielu przypadkach konieczne jest również stosowanie odpowiednich środków odkażających. Należy przy tym pamiętać o kilku prostych zasadach. Po pierwsze środki takie powinno się stosować zgodnie z zaleceniami producenta, który z całą pewnością wie lepiej, jak powinien być używany dany preparat.

Oprócz tego trzeba wiedzieć, że nie każdy środek odkażający na daje się do wszystkiego. To szczególnie istotne w przypadku wykonywania opatrunków. Niektóre preparaty odkażające mogą być stosowane bezpośrednio na ranę, a inne nie powinny. Istnieją też takie, które przy niewłaściwym stosowaniu mogą bardziej zaszkodzić, niż pomóc. Dlatego też należy zawsze najpierw zapoznać się z instrukcją użycia.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Przede wszystkim należy pamiętać o zachowaniu zdrowego rozsądku. To, że jakaś czynność ma być wykonana w sposób higieniczny, nie znaczy, że trzeba koniecznie posprzątać przed tym całe pomieszczenie, choć dezynfekcja używanych powierzchni jest jak najbardziej wskazana.

Warto wspomnieć o jeszcze jednej rzeczy w kontekście rękawiczek. Użycie rękawiczek nitrylowych bezpudrowych jest lepsze, niż wybór rękawiczek innego typu, ponieważ wiele osób ma alergię na lateks, albo puder stosowany w rękawiczkach.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Grupa Anmar.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here