Jaki powinien być typowy sklep z francuskimi delikatesami

Jeszcze do niedawna trudno było się spodziewać, że na polskim rynku spożywczym będą pojawiać się (czasem i hurtem) nowe, francuskie sklepy z delikatesami. Mimo to już od jakiegoś czasu takie sklepy istnieją i – co ciekawe – prezentują całkiem ciekawy poziom. Jak zatem powinien wyglądać idealny sklep francuski, który zachęci do zakupu smakołyków znad Sekwany?

Na początek Internet

Nie jest tajemnicą, że sporo sklepów stacjonarnych oferujących dania z Francji, zaczynało swoją handlową przygodę w Internecie. Pójście tą drogą jest ekonomicznie zasadne, gdyż jest to jedyny sposób na to, aby móc się w miarę szybko rozwijać na rynku. Prowadzenie biznesu w Internecie jest dużo elastyczniejsze i nie wymaga ponoszenia tak dużych wydatków na zakup asortymentu i na utrzymanie ciągów dostaw. Ważne jest też to, aby sklep francuski w Sieci prezentował się schludnie i oferował dopracowany interfejs użytkownika.

Bezpieczeństwo dostaw

Prowadzenie francuskiego sklepu z lokalną, francuską żywnością nie jest łatwe. I to nie tylko dlatego, że tamtejsza baza kulinarna może być przez Polaków źle odebrana, ale również dlatego, że trudno zachować ciągi dostaw na linii hurtownia – sklep. Sprzedając francuskie towary trzeba liczyć się z tym, że dostawy będą realizowane z Francji. Owszem, można poszukać hurtowni, która będzie zajmowała się dystrybucją takich dań, ale nawet w dzisiejszych czasach firmy te to absolutna rzadkość.

Dbanie o jakość

Jeśli towar do sklepu z francuską żywnością będzie dostarczany z Francji (a wszystko na to wskazuje), to trzeba zadbać o jego świeżość. Nie jest to łatwe, jeśli do pokonania ma się ponad 1000 km. Dlatego konieczne jest takie zaplanowanie dostaw, aby towar był dostarczany świeży i – co najważniejsze – właściwie schłodzony (lub zamrożony). Tylko wtedy można mieć pewność, że dostarczane do sklepu smakołyki faktycznie nimi są.

Reasumując, świeżość, jakość i dobrze zorganizowane dostawy, to klucz do skutecznej sprzedaży francuskich dań w Polsce. Pamiętając o tym, odnosi się już pierwsze zwycięstwo na drodze do sukcesu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here