Metody na odrobaczenie psa

Bezsprzecznie robaki u psa jest to bardzo częsty i uciążliwy problem, który może poważnie zagrozić zdrowiu naszego pupila. Objawy zarobaczenia są uciążliwe zarówno dla psa jak i dla jego właścicieli. Niektórymi pasożytami mogą się zarazić ludzie, w szczególności Ci najmłodsi. Dlatego właśnie odrobaczenie psa jest tak ważne. Przeczytaj nasz tekst, z którego dowiesz się jakie są grupy pasożytów, jakie są objawy zarobaczenia oraz czym odrobaczać psa.

Gatunki pasożytów wewnętrznych u psów

Pasożyty występujące u psa dzielą się na dwie grupy, pierwsza z nich to tasiemce, a druga to nicienie. Tasiemcem nasz pupil może się zarazić poprzez połknięcie pchły, która jest żywicielem pasożyta. Psi tasiemiec bryluje w jelicie grubym czworonoga, przyczepia się tam do błony śluzowej, następnie ją uszkadza i utrudnia wchłanianie substancji odżywczych przez psa. Czy wiesz, że tasiemiec przebywający w jelicie psa może osiągnąć nawet długość 80 metrów?! Jeżeli chodzi o nicienie, to do ich zakażenia dochodzi przez zjedzenie ich larwy bądź jajek. Uwolnione z jaj larwy wraz z krwią przemieszczają się do takich narządów u psa jak wątroba, serce czy płuca.

Jakie są objawy zarobaczenia u psa?

Często pasożyty, które żerują w jelitach naszych pupili nie dają przez dłuższy czas żadnych widocznych gołym okiem objawów. Dopiero gdy inwazja przybiera na sile, może to powodować stopniowe wyniszczenie organizmu psa. Objawami takiego wyniszczenia jest apatia, utrata masy ciała oraz osłabienie sierści. Ponadto częstym objawem silnego zarobaczenia organizmu psa są biegunki, wymioty oraz bóle brzucha. Robaki w psim kale pojawiają się w przypadku, gdy zarobaczenie jest w poważnym stadium. Mogą one przypominać ziarenka ryżu czy kawałki makaronu.

Czym odrobaczać psa?

Odrobaczenie psa jest to bardzo ważna kwestia, która chroni go przez pasożytami. Sklep Weterynaryjny.pl ma w swojej ofercie wiele dobrej jakości produktów, które służą do odrobaczania czworonogów. Te tabletki zawierają między innymi takie substancje czynne: prazykwantel, embonian pyrantelu oraz fenbendazol, działają one skutecznie na pasożyty wewnętrzne. Najlepiej jest stosować środki, które mają najszersze spektrum działania, czyli zwalczają jednocześnie kilka gatunków pasożytów.

Jak często powinno się odrobaczać psa?

W przypadku dorosłych psów, które mają kontakt z odchodami innych zwierząt należy je odrobaczać co trzy miesiące. Pierwsze tabletki odrobaczając należy podać szczeniakom między ich drugim a czwartym tygodniem życia. Kolejne dawki preparatu należy podawać co miesiąc, aż do ukończenia przez czworonogów szóstego miesiąca życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here