mydło DIY

Mydło zrobione samodzielnie nie jest tylko dobrym sposobem na pielęgnacje, ale także jest dobrym pomysłem na prezent dla rodziny czy znajomych. Coraz więcej osób decyduje się stworzyć jakiego ciekawego prezentu samodzielnie. Nie ma w tym nic zaskakującego, można przecież zrobić je pod swoje własne preferencje oraz upodobania zarówno te zapachowe jak i te konsystencyjne. Jak zrobić takie mydło samodzielnie? Co będzie do tego potrzebne?

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/mydlo-diy/

Mydło DIY z szarego mydła

Mydło wykonane w domu, idealnie sprawdzi się jako dodatek do większego prezentu. Druga osoba z pewnością bardzo mocno to doceni, ponieważ pokażecie tym, że włożyliście w ten prezent swój czas oraz zaangażowanie, a nie tylko zakupiliście go w sklepie. Mydło możecie wykonać samodzielnie od podstaw lub użyć do tego gotowego mydła szarego.

Szare mydło dostaniemy dosłownie wszędzie. Jest bardzo tanie, kosztuje zaledwie kilka złotych. Taki rodzaj mydła jesteście w stanie skomponować z wieloma produktami. Bardzo dobrze sprawdzą się do tego produkty takie jak masło kakaowe, olej (kokosowy lub arganowy), a także mleko roślinne (sojowe, migdałowe itp.).

Jak zrobić mydło domowym sposobem

Na samym początku zacznijmy od przygotowania tego co będzie niezbędne do stworzenie mydła domowymi sposobami. Mydło musicie w czymś pozostawić do wyschnięcia, dlatego istotne będzie, aby posiadać jakieś foremki. Jakie foremki warto wykorzystać do tego? Idealne będą te, których używamy do lodów.  Im będą one większe, tym lepiej. większe, tym lepiej.Dobre będą do tego również silikonowe foremki do ciast czy ciasteczek.Kiedy narzędzia już gotowe możemy przystąpić do samego mydła. 

Jeśli robicie je przy pomocy mydła szarego, musicie je na początku zetrzeć na tarce. Kolejnym krokiem jest rozpuszczenie go. Do tego sprawdzi się mikrofala lub kąpiel wodna.

Po rozpuszczeniu się mydła, dodajecie do niego wybrane przez siebie dodatki. Dla przykładu może być to np. cytryna, mleko itd. Miksturę przelewacie do foremek oraz odstawiacie ją do wystygnięcia na kilka lub kilkanaście godzin. Gotowe!

Zobacz też: http://myszkowiec.com.pl/freeganizm/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here