36 tydzień ciąży

36 tydzień ciąży to już praktycznie ostatnie chwile przed porodem! Ciężarną kobietę czeka ostatni miesiąc oczekiwania na dziecko. Bardzo często jest tak, że maluch przychodzi na świat dużo szybciej, niż wyznaczał termin porodu. 36 tydzień ciąży może być więc ostatnim! Bez obaw, jeśli maluch urodzi się właśnie teraz, nie powinien mieć żadnych problemów ze zdrowiem. Dziecko w tym wieku jest już całkowicie ukształtowane i po dłuższym pobycie w szpitalu, powinno pojechać do domu w doskonałym stanie zdrowia. Mamy powinny być jednak bardzo ostrożne, gdyż takie maluchy są wyjątkowo delikatne!
Tylko dla niewielkiej ilości kobiet, 36 tydzień ciąży jest ostatni. Większość ciężarnych rodzi nieco później, między 38 a 41 tygodniem i jest to zupełnie normalne. Jednak nie znaczy to, że kobieta nie powinna już być przygotowana do porodu. Ostatni miesiąc to czas, kiedy wszystko powinno być już zapięte na ostatni guzik. Dla ciężarnej, 36 tydzień ciąży wiąże się często z dodatkowymi utrudnieniami, takimi jak obrzęki nóg, opuchlizny, bóle pleców i przewlekłe zmęczenie. Kobieta w ostatnim trymestrze waży znacznie więcej, niż przed ciążą, nic więc dziwnego, że jest jej ciężko, a zwyczajne, codzienne obowiązki mogą ją przytłaczać. Dlatego jeśli zbliża się 36 tydzień ciąży, powinna zabrać się za szykowanie przestrzeni dla dziecka, kupowanie niezbędnych artykułów do pielęgnacji oraz pierwszych ubranek, a także pakowanie torby do szpitala. Lepiej nie zostawiać tych czynności na ostatnią chwilę. Może się okazać, że poród przyjdzie znacznie wcześniej, niż spodziewała się przyszła mama!
36 tydzień ciąży to czas, kiedy wszystko powinno być już gotowe. Najlepiej byłoby, aby kobieta poświęciła ten ostatni miesiąc na odpoczynek i psychiczne przygotowanie się do przyjścia dziecka na świat. Zazwyczaj przyszłe mamy bardzo stresują się porodem i nie wiedzą, jak sobie poradzą z noworodkiem. 36 tydzień ciąży oznacza dla nich to, że już wkrótce w domu pojawi się nowy członek rodziny, któremu będą musiały poświęcić mnóstwo czasu i energii. Obawiają się, czy dadzą sobie radę z tak ogromnym wyzwaniem. Szczególnie boją się kobiety, które urodzą pierwsze dziecko i zupełnie nie wiedzą, czego się mają spodziewać. 36 tydzień ciąży może skłonić ciężarne do tego, aby zaczęły czytać poradniki na temat wychowania i pielęgnacji dzieci już od pierwszych chwil życia.
Kiedy noworodek w końcu przychodzi na świat, kobieta może nareszcie zapomnieć o trudnościach, jakie musiała znosić podczas ciąży. Większy ciężar ciała, ogromny brzuch i bolący kręgosłup to tylko część problemów, jakie odczuwa kobieta, kiedy ma 36 tydzień ciąży. Na szczęście, dziecko potrafi jej wynagrodzić wszystkie cierpienia, bóle i utrudnienia. Nareszcie może przytulić dziecko, które tak długo nosiła w brzuchu i na które czekała już od wielu miesięcy! Kiedy nadchodzi 36 tydzień ciąży, wiele kobiet jest już bardzo zmęczonych swoim stanem o chciałyby, aby poród przyszedł jak najszybciej. Niestety, te ostatnie chwile potrafią okropnie się dłużyć!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here