Czy koronawirusa możemy przejść bezobjawowo

Wraz z wystąpieniem pandemii COVID-19 pojawiały się informacje na temat widocznych i odczuwalnych objawów choroby. Wśród nich wymieniano kaszel, duszności i trudności z oddychaniem, wysoką gorączkę, a także ogólne zmęczenie. Jednak u wielu osób poddanych testom nie wykryto żadnych objawów. Jak to możliwe?

Koronawirus po zaatakowaniu organizmu może doprowadzić do lekkiego jak też ciężkiego stanu choroby. Wielu pacjentom nie udaje się wyjść z niej obronną ręką, co kończy się ich śmiercią. Jednak okazuje się, że u sporego grona ludzi wykryto COVID-19, mimo że ich organizm nie wykazywał żadnych objawów. Oczywiście w takich przypadkach zostali poddani co najmniej 14-dniowej kwarantannie, żeby nie zakażać innych.

Koronawirus w organizmie

Po dostaniu się do organizmu człowieka koronawirus pozostaje w nim i może się rozprzestrzeniać. Czasami powoduje nieznaczne objawy. Zakażony prawie zupełnie ich nie zauważa, bo nie są dokuczliwe. Szybko ustępują, więc nikt nie myśli o udaniu się do lekarza, a drobne dolegliwości uważa za incydentalne zjawisko. Niektóre symptomy mogą też wskazywać na przeziębienie.

Bywa też, że choroba przebiega bezobjawowo. Dana osoba nie zdaje sobie zupełnie sprawy, że jest zakażona. Czuje się dobrze i normalnie funkcjonuje.

Bezobjawowy przebieg koronawirusa

Wraz z kolejnymi miesiącami występowania pandemii u coraz większej liczby ludzi stwierdzano chorobę COVID-19, mimo braku charakterystycznych objawów. Testy przeprowadzano profilaktycznie np. po przyjeździe tych osób z zagranicy, albo wykonując je w klubach sportowych. Te dodatnie wyniki badań dają lekarzom do myślenia, że zakażonych może być więcej niż podają oficjalne statystyki rządowe.

Objawy choroby mogą nie wystąpić u małych dzieci, zdrowych osób, które nie mają dodatkowych schorzeń, a także u tych z dużym stopniem odporności.

Ciągle docierają do nas nowe informacje na temat koronawirusa. Sytuacja jest rozwojowa, bo badania nad COVID -19 wciąż trwają. Dlatego dobrze jest poszerzać swoją wiedzę w tej kwestii, w czym pomoże nam platforma adamed.expert, gdzie znajdziemy wiele eksperckich artykułów na ten temat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here