Dodatkowe funkcje fotelika samochodowego, które ułatwią Ci życie w czasie podróży

0
2208

O tym, jak ważne są foteliki samochodowe wie każdy, wszak zapewniają one bezpieczeństwo dzieciom. Zatem absolutnie nie należy na nich oszczędzać. Jednak my dzisiaj zajmiemy się ich dodatkowymi funkcjami, które są szczególnie przydatne podczas podróży z maluchem.

Stolik małego podróżnika ma sens

Podróżowanie z dzieckiem to nie lada wyczyn. O ile mamy do czynienia z niemowlakiem to wbrew pozorom podróż wydaje się łatwiejsza – wygodne foteliki dla dzieci to podstawa. Jednak ze starszymi dziećmi problem jest zdecydowanie większy, szczególnie, że zazwyczaj szybko się im nudzi. Dlatego należy im zorganizować bezpieczną rozrywkę. Tutaj doskonałym wyborem będzie stolik małego podróżnika. Przyznamy szczerze, że już sama nazwa nas zachęciła, ale ten stolik ma naprawdę wiele zalet. Warto tutaj zwrócić uwagę na jego cechy,a mianowicie, że pasuje pasuje do większości fotelików, a ponadto posiada dodatkowe kiszenie zarówno na blacie, jak i boczne. Tutaj również należy zwrócić uwagę na parametry bezpieczeństwa. Warto więc wybierać modele posiadające homologacje i-Size, a także homologacja lotniczą, a także pozytywne wyniki z testów zderzeniowych.

Zagłówek dla bezpieczeństwa i wygody

Jeżeli podróż jest długa to dziecko musi również zaliczyć przynajmniej małą drzemkę. Brak drzemki sprzyja zdenerwowaniu. A jak wiadomo płaczące dziecko w trakcie podróży może być nieco uciążliwe, szczególnie, że prowadząc samochód nie możemy dziecka uspokoić, ani też pocieszyć. Dlatego, aby dziecko mogło się zdrzemnąć warto posiadać dodatkowy zagłówek. Zwiększa on wygodę, a jednocześnie poprawia bezpieczeństwo. Taki zagłówek należy dobrać do fotelików samochodowych z danego przedziału wagowego. Warto także sprawdzić, czy dany model posiada dodatkowe oparcie dla głowy dziecka podczas snu. Można również wybrać dmuchaną poduszkę Safety 1st, która wspiera głowę i kręgi szyjne dziecka podczas podróży samochodem. Oczywiście należy wybierać modele np. w bajkowej estetyce, które na pewno spodobają się maluchowi.

Oszczędność czasu i nerwów

Bądźmy szczerzy dzieci lubią się brudzić często i niestety mocno. Taka ich natura. Niestety podczas jazdy samochodem dzieci brudzą się jeszcze więcej, a dodatkowo brudzą jeszcze wszystko dookoła, a szczególnie fotelik. Cóż jego czyszczenie bywa uciążliwe szczególnie, jeżeli trzeba to robić codziennie. Dlatego, aby zaoszczędzić sobie sprzątania, a przy tym czasu i nerwów warto posiadać pokrowiec. Tutaj istotne znaczenie ma to, czy łatwo się go zakłada i z ściąga z fotelika. Również warto wybrać taki model, który jest nieprzemakalny, a przy tym można go prac w pralce. Pokrowiec wielorazowego użytku jest doskonałym wyborem do fotelika samochodowego.

Wkładka antypotna – niezbędnik w czasie długiej podróży

Upały są szczególnie uciążliwe dla dzieci. Podczas jazdy samochodem nie możemy przecież puścić na maksa klimatyzacji, wszak może być ona bardzo szkodliwa i sprzyja przeziębieniu. Dlatego, aby zapewnić komfort jazdy małemu podróżnikowi koniecznie warto zdecydować się na wkładkę antypotną. Otóż owa wkładka ma formę ochraniacza. Jest on bardzo miękki i jednocześnie zapewnia większą wygodę. Kolejną zaletą jest zapewnienie optymalnej cyrkulacji powietrza, co pozwala na skuteczniejszą kontrolę ciepłoty ciała malucha. Ochraniacz jednocześnie chroni przed zabrudzeniami. Dodatkowo dzięki specjalnym wycięciom wkładkę można bardzo łatwo dopasować do rozmiaru fotelika samochodowego oraz do rozmiarów ciała dziecka.

Baza do fotelików – dla bezpieczeństwa

Warto również zdecydować się na nowego typu bazę do fotelików, która montowana jest za pomocą systemu ISOFIX, gdzie dodatkową zaletą jest noga stabilizującą. Trzeba wiedzieć, by wybierać takie bazy, do których można przypiąć zarówno foteliki samochodowe 0-13 kg , jak i dla dzieci starszych – 9-18 kg. Dzięki temu może posłużyć przez zdecydowanie dłuższy czas. Zaletą jest także wskaźnik dźwiękowy i wizualny, który informuje o prawidłowym zamontowaniu fotelika.

Nasza ostania propozycja choć nie jest elementem fotelika samochodowego to stanowi również swoisty must have. Mowa tutaj o zasłonie do okna. Jest ona przydatna, gdy zależy nam, aby dziecko zdrzemnęło się podczas podróży. A jednocześnie chroni ona delikatne oczy dziecka przed intensywnymi promieniami słońca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here