Jaką odżywkę do włosów warto wybrać

W dzisiejszych czasach znalezienie odpowiedniej odżywki do włosów nie powinno stanowić problemu. W sklepach można znaleźć wiele różnych rodzajów odżywek czy masek. Różnią się one od siebie pod wieloma względami. Każda z nich opiera się na innych składnikach. Należy pamiętać, aby używać różnych produktów do włosów, aby dostarczyć im wszystkich niezbędnych składników.

Jaką odżywkę do włosów kupić, aby móc cieszyć się pięknymi i zdrowymi kosmykami?

Świetnym pomysłem są odżywki proteinowe do włosów. Dzięki tym składnikom nasze kosmyki będą zdrowe, lśniące i mocne. Odżywki proteinowe do włosów potrafią także wypełnić drobne uszkodzenia, spowodowane np. zbyt częstym przebywaniem na słońcu. Sprawiają one także, że nasze włosy lepiej się układają. Jest to szczególnie widoczne w przypadku włosów falowanych i kręconych.

Regularnie stosowane odżywki proteinowe do włosów sprawiają, że stają się one bardziej odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, które powstają np. w wyniku stylizowania włosów na ciepło czy zbyt częstego spinania włosów. Odżywki proteinowe do włosów powinny zawierać takie składniki jak jedwab, keratyna, mleko hydrolizowane, pszenica hydrolizowana, spirulina czy soja. Bardzo ważnym elementem pielęgnacji są także odżywki zakwaszające do włosów. Pomagają one wygładzić włosy i domykają ich łuski. Dzięki nim nasze kosmyki stają się gładkie i lśniące.

Odżywki zakwaszające do włosów świetnie sprawdzą się również w przypadku włosów farbowanych, gdyż wzmacniają one kolor i zapewniają długotrwały blask. Mogą być także pomocne w przypadku włosów, które zbyt często się puszą lub elektryzują. Odżywki zakwaszające do włosów zawierają takie składniki jak kwas cytrynowy, kwas mlekowy czy kwas glikolowy. Powinny się w nich także znaleźć emolienty, czyli substancje zmiękczające i natłuszczające. Mogą to być różnego rodzaju oleje lub masła, które sprawiają, że włosy stają się błyszczące i gładkie, np. olej ze słodkich migdałów, olej z orzechów brazylijskich, olej arganowy, masło shea czy masło kakaowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here