OBJAWY CIĄŻY

Dla wielu kobiet same przypuszczalne objawy ciąży to wielki kłopot. Same spostrzeżenia, które sprawiają, że kobieta czuje i zachowuje się inaczej powodują u kobiet wiele wątpliwości.
Ponieważ wiele kobiet, nie do końca ma wiedzę na temat objawów, wprowadza same siebie w błąd. Na skutek różnych zmian hormonalnych, chorób bądź ciągłego stresu miesiączka może się spóźniać, co często składnia kobiety do myślenia o tym, że są w ciąży.
Objawy ciąży można podzielić na trzy grypy, przypuszczalne, prawdopodobne bądź pewne.
Pierwsza grupa charakteryzuje się tym, iż mogą występować nudności, omdlenia, zmęczenie bądź ból piersi.
Prawdopodobne objawy ciąży natomiast brak miesiączki czy nabrzmiałe piersi, oraz pigmentacja środkowej części ciała.
Ostatnia grupa to pewne potwierdzenie objawów, że kobieta jest w ciąży. Wiadomo o tym dzięki badaniu USG a mianowicie uwidocznienie pęcherzyka ciążowego.
Początkowe przedmiesiączkowe objawy ciąży są bardzo ciężkie do rozpoznania ponieważ są one bardzo podobne do tych, które pojawiają się na końcu cyklu miesiączkowego.
Każda kobieta inaczej odbiera wszystko to co dzieje się w jej organizmie, dlatego też pierwsze objawy ciąży są kwestia indywidualną i należy podchodzić do niech sceptycznie.
Objawem, który pojawia się u prawie każdej kobiety jest plamienie, a dokładnie plamienie implantacyjne. Plamienie implantacyjne to fizjologiczny, widoczny objaw zagnieżdżenia środka macicy. Dochodzi do tego w momencie, kiedy zarodek trafia na naczynie krwionośne i uszkadza jego ściankę. Ale nie zawsze oznaczać to może ciążę. Dlatego w takim przypadku należy wykonać test ciążowy aby upewnić się o swoich przypuszczeniach.
Wczesne objawy ciąży przed miesiączką często są po prostu niewiarygodne.
Warto dlatego właśnie wybrać się do ginekologa aby upewnić się czy nasze przypuszczenia są prawdziwe. Na takiej wizycie warto powiedzieć lekarzowi o swoich objawach, o przypuszczeniach, o poprzednich miesiączkach oraz o sowim samopoczuciu oraz tym co wydarzyło się w ostatnim czasie.
Te wszystkie informacje są niezbędna dla ginekologa aby przed samym badaniem, mógł dowiedzieć się czy nasze przypuszczenia nie są spowodowane nadmiernym stresem bądź hormonami.
Warto także pamiętać, że wczesne objawy ciąży przed miesiączką, najczęściej pojawiają się w pierwszych czterech tygodniach.
Dlatego wykonując test ciążowy, bądź wybierając się na wizytę do lekarza specjalisty nie powinniśmy wybierać się zbyt szybko.
Kilka dni po stosunku, po którym podejrzewamy, że może zakończyć się on ciążą, nie należy wykonywać testu ciążowego. Jest na to prosty argument. Wykonując taki test po czterech- pięciu dniach, jego wynik może okazać się błędny. Lepiej odczekać tydzień lub dwa aby wynik wyszedł prawidłowy.
Jeśli kobieta podejrzewa wczesne objawy ciąży przed miesiączką, powinna o siebie zadbać, zrezygnować z wszelkich używek oraz zaopatrzyć się w kwas foliowy, który zapobiega powstawaniu wady cewy nerwowej u dziecka.
Ważne jest także prawidłowe odżywianie. Duża ilość owoców i warzyw, oraz picie dużej ilości wody sprawi, że organizm kobiety będzie prawidłowo funkcjonował

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzym jest poronienie?
Następny artykułCiąża

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here