W internecie znajdziesz wszystko

Internet to bezsprzecznie narzędzie, które zrewolucjonizowało świat. Pod każdym względem. Dzięki niemu można w kilka sekund uzyskać potrzebne informacje, można robić zakupy, oglądać filmy, poznawać ludzi i robić milion innych rzeczy. Ci wścibscy mogą nawet oglądać poród na żywo, szpiegować swoją partnerkę, czy umawiać się na randki. To wszystko i wiele więcej oferuje światowa sieć internetowa.

A czym tak właściwie jest internet? Na co dzień się nad tym nie zastanawiamy. Po prostu siadamy przed komputerem lub bierzemy do ręki smartfona, wpisujemy adres i korzystamy z jego dobrodziejstw. I dobrze, że nie zawracamy sobie głowy tym, co dzieje się po drugiej stronie. Po co to komu? Przeciętny „Kowalski” użytkuje internet z przyjemnością i nie musi zawracać sobie głowy tym jak on działa, jakie procesy zachodzą w sieci i jak technologia internetowa rozwija się niemalże na naszych oczach.

Poświęcę trochę uwagi korzyściom płynącym z internetu. Na początek słów kilka o mediach społecznościowych. Te portale oferują swoim użytkownikom darmowe konto, z którego można nawiązywać bezpośrednie kontakty i prowadzić relację z innymi ludźmi. Znajomymi i niekoniecznie. Oprócz tego w social mediach można publikować zdjęcia, dzielić się opiniami, upubliczniać wydarzenia. Ciekawym dodatkiem do mediów społecznościowych są bezpośrednio dodane do nich komunikatory, poprzez które można rozmawiać z innymi ludźmi.

Jak już jesteśmy przy rozmowie, to internet przewrócił do góry nogami kontakt na odległość. Dawniej rozmowy międzypaństwowe były możliwe, ale były bardzo kosztowne. Internet pozwolił za darmo rozmawiać z bliskimi, przebywającymi tysiące kilometrów od nas. Mało tego, umożliwia rozmowę wideo w czasie rzeczywistym, co jest kolejnym ogromnym plusem. A wystarczy tylko w swoim komputerze zainstalować odpowiednią aplikację. Na takie rozmowy pozwalają także wyżej wymienione komunikatory w mediach społecznościowych, co jeszcze bardziej uprościło kontakt.

Kto z nas nie robił zakupów przez internet? Zapewne ciężko znaleźć taką osobę. Miliony sklepów internetowych i ofert dostępnych na różnego rodzaju portalach aukcyjnych dają szansę kupić wszystko to, czego w danym momencie potrzebujemy, bez wychodzenia z domu. Ludzie kupują wszystko, począwszy od rzeczy codziennego użytku, po samochody, materiały budowlane, gadżety erotyczne, a nawet antyki i rzeczy kolekcjonerskie. Wedle stwierdzenia, że każdy towar znajdzie swojego konesera, w internecie sprzedaje się dosłownie wszystko.

Internet ułatwił także transakcje finansowe. Dziś bez problemu dokonamy przelewu, zapłacimy rachunki, czy mandat przez internet. Również podczas zakupów nie musimy już posiadać przy sobie portfela, bo wystarcz aplikacja w telefonie, by bez problemów zapłacić za zakupiony towar. Niektórzy obawiają się utraty pieniędzy z konta po ataku hakerskim na bank, z którego usług korzysta, ale takie rzeczy praktycznie się nie zdarzają. Banki posiadają najwyższej jakości zabezpieczenia przed kradzieżą i dlatego praktycznie się one nie zdarzają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here