38 tydzień ciąży

38 tydzień ciąży to już końcowy etap Twoich oczekiwań na dziecko, a już za dwa tygodnie nadejdzie długo wyczekiwany termin. Jednak Twoje maleństwo bezpiecznie może urodzić się już w każdym momencie. Może przyjść na świat nawet dziś, ale równie dobrze może się to stać nawet dopiero za miesiąc. Większość dzieci waży już w tym czasie około 3 kilogramy i mierzy około 50 centymetrów. Jego płuca są już w pełni wykształcone i gotowe do samodzielnego oddychania po przyjściu na świat. Nie istnieją zatem żadne powody ku temu, aby nie mogło się ono jeszcze rodzić. Jednakże jeśli nie jest ono jeszcze w pełni gotowe może nie chcieć, aby ten moment nastąpił zbyt szybko.
Ponadto 38 tydzień ciąży to już druga połowa ostatniego, bo 9 miesiąca ciąży. Większość rodziców nie może się już w tym okresie doczekać momentu, kiedy ich maleństwo wreszcie pojawi się na świecie. Jednakże tak, jak każdy okres ciąży jest to czas jednocześnie piękny jak również bardzo ciężki, gdyż niestety niesie za sobą wiele niepokojów. Ten niepokój wiąże się przede wszystkim z tym, jak przebiegnie poród i czy nasze dziecko urodzi się w pełni zdrowe. Są to bardzo ważne, niejednokrotnie kluczowe sprawy w kwestii zdrowia i życia naszych dzieci i między innymi w związku z tym obawiamy się o przebieg naszego porodu, o to w jaki sposób i kiedy do niego dojdzie i o to, aby udało się uniknąć jakichkolwiek komplikacji w jego trakcie. Wszystko to ogromnie leży na sercu wszystkim przyszłym rodzicom…
W jakim szpitalu najlepiej rodzić, żeby mieć zapewnioną jak najlepszą opiekę? Czy poród odbędzie się siłami natury czy poprzez cesarskie cięcie? To kwestie nad którymi zastanawiają się praktycznie wszystkie przyszłe mamy, szczególnie te, które właśnie maja rodzić pierwszy raz w życiu… Przy czym wszystkie te elementy są bardzo istotne i mogą naprawdę znacząco oddziaływać na zdrowie i życie naszego dziecka. Zatem, trzeba je mieć szczególnie na uwadze w drodze po nasze maleńkie szczęście. Niestety na niektóre kwestie po prostu zupełnie nie mamy wpływu i musimy się dostosować do zastanej sytuacji, oddając zarówno swoje zdrowie i życie, jak też zdrowie i życie swojego dziecka w ręce specjalistów. W związku z czym warto wybrać naprawdę dobry i sprawdzony szpital, tak aby móc obdarzyć pracujących w nim lekarzy prawdziwym zaufaniem. Bo bez zaufania ciężko będzie nam podejmować jakiekolwiek decyzje, a czasem każda sekunda gra rolę, więc warto podejmować decyzje z rozsądkiem, ale równocześnie w miarę jak najszybciej.
Jak każdy inny tydzień ciąży, również 38 tydzień ciąży może być dla jednych bardzo ciężki, a dla innych wręcz wspaniały. Wszystko zależy przede wszystkim od tego, jakiego rodzaju dolegliwości towarzyszą Ci w tym bądź co bądź niezmiernie trudnym, pełnym różnorakich obaw okresie życia. Najważniejsze jest, aby uzbroić się w cierpliwość i z utęsknieniem wyczekiwać dnia, w którym poznamy nasze największe życiowe szczęście, nasze dziecko. Zostało już tak niewiele czasu do tego momentu, że to ostatni dzwonek na jakieś ciążowe zdjęcia i inne tego rodzaju kwestie zatem jeśli jeszcze tego nie zrobiliśmy trzeba się pospieszyć.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBezpieczny poród
Następny artykułPłeć dziecka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here