31 tydzień ciąży

Co dla ciężarnej kobiety oznacza 31 tydzień ciąży? To już ostatni trymestr, a więc rozwiązanie jest coraz bliżej! Większość kobiet czuje się jeszcze na tyle dobrze, że bez większych problemów przygotowują się do porodu. Mogą to robić na wiele sposobów: wykonując odpowiednie, umiarkowane ćwiczenia fizyczne, trenując oddech, ćwicząc mięśnie Kegla. 31 tydzień ciąży to jak najbardziej właściwy czas na to, aby na poważnie rozpocząć przygotowania ciała do porodu!
Oczywiście, niezmiernie ważne jest też urządzenie domu w taki sposób, by zorganizować wygodną przestrzeń dla maluszka. Z reguły jest tak, że w początkowym okresie życia, maluszek śpi w sypialni rodziców, a dopiero kiedy jest starszy, dostaje osobny pokój. 31 tydzień ciąży to odpowiedni czas na to, aby przemyśleć tak istotne kwestie, jak położenie łóżeczka w sypialni. Wielu rodziców nie może też się zdecydować, czy dziecko będzie w nocy spało z nimi, czy też we własnym łóżeczku. Warto przemyśleć te kwestie, zanim dziecko przyjdzie na świat.
31 tydzień ciąży może przynieść kobiecie wiele refleksji na temat tego, jak zmieni się jej życie po narodzeniu się dziecka. A zmieni się z całą pewnością! Ciężarna powinna korzystać z wolnego czasu, który jej jeszcze pozostał i spędzać go, wykonując ulubione czynności. 31 tydzień ciąży oznacza, że do porodu zostały jeszcze tylko mniej więcej dwa miesiące! Każda kobieta która już przechodziła ciążę wie, że te ostatnie tygodnie są najdłuższymi. Ciężarna chciałaby już przytulić dziecko które nosi w brzuchu, a jemu wcale nie spieszy się, aby przyjść na świat!
Kiedy kobieta osiąga 31 tydzień ciąży i nadal pracuje, powinna zdecydowanie pomyśleć o zwolnieniu. Szczególnie, jeśli jej praca wymaga sporego wysiłku fizycznego. Na tym etapie, zbyt intensywna praca może być wręcz niebezpieczna zarówno dla ciężarnej, jak i dla samego dziecka! Dlatego kobieta której zależy na zdrowiu, powinna postarać się o zwolnienie od lekarza i udać się na zasłużony odpoczynek. 31 tydzień ciąży to dobry czas na to, aby dać sobie chwilę wytchnienia od pracy. Kiedy maluch przyjdzie już na świat, świeżo upieczona mama nie będzie miała zbyt wiele czasu na to, żeby sobie odpocząć! Powinna więc maksymalnie wykorzystać czas, który jej pozostał do porodu.
31 tydzień ciąży jest już na tyle zaawansowany, że wiele kobiet może mieć niewielkie trudności w wykonywaniu codziennych obowiązków domowych. W takiej sytuacji nieocenioną pomocą może być jej partner. Powinien on stale wspierać swoją kobietę w tym wyjątkowym okresie i przejąć chociaż część obowiązków domowych.
31 tydzień ciąży to nie jest jeszcze odpowiedni czas na to, aby dziecko przyszło na świat. Zdarzają się jednak przypadki, że noworodek rodzi się w tym tygodniu i dzięki intensywnej rehabilitacji i hospitalizacji, udaje mu się przeżyć. Istnieje duże ryzyko, że takie dzieci będą miały poważne problemy w przyszłości. Dlatego lepiej, żeby maluch nie pchał się na świat zbyt szybko! Lepiej będzie dla niego, jeśli 31 tydzień ciąży spędzi w brzuchu mamy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here