39 tydzień ciąży

Kiedy zbliża się 39 tydzień ciąży, wiele ciężarnych zaczyna się poważnie stresować. Dlaczego? To proste – obawiają się porodu, który już wkrótce nadejdzie! To dla nich bardzo ważne wydarzenie, przed którym już nie mogą w żaden sposób uciec!
39 tydzień ciąży to już ostatnie chwile przed porodem
Trudno określić, kiedy dokładnie on nadejdzie. Rzadko jest tak, że kobieta rodzi w terminie określonym przez lekarza. Może to się wydarzyć zarówno wcześniej, jak i później. Dla wielu ciężarnych, to właśnie 39 tydzień ciąży okazuje się ostatnim. Jest jednak wiele kobiet, którym do porodu jeszcze daleko. Dość często zdarzają się przypadki, że dziecko rodzi się w 42 tygodniu ciąży! Zazwyczaj jednak lekarz nie dopuszcza do takiej sytuacji i każe wywoływać poród już pod koniec 41 tygodnia. To bezpieczniejsze rozwiązanie dla matki, która jest już wykończona długą ciążą i dla dziecka, któremu mogą już nie być dostarczane wszystkie niezbędne składniki odżywcze.
39 tydzień ciąży to jak najbardziej odpowiedni czas, w którym może urodzić się maluszek. Dziecko jest już w pełni wykształcone i gotowe do przyjścia na świat. Może samodzielnie oddychać i ssać mleko matki, chociaż oczywiście na razie jest dalekie od samodzielności i potrzebuje opieki rodziców na każdym kroku.
Kobieta, która ukończyła 39 tydzień ciąży, jest pełna obaw i niepokoju. Często ma trudności ze spaniem, nie może na niczym się skupić i myśli tylko o zbliżającym się porodzie. Każda przyszła mama jest ciekawa, jak będzie wyglądało jej dziecko i jak będzie się zachowywać w pierwszych dniach życia. Czy da jej odpocząć po porodzie, a może już od pierwszych chwil będzie wymagające? Kobieta która ma już 39 tydzień ciąży, z pewnością wkrótce na własne oczy przekona się, jak wygląda jej dziecko. Poród zbliża się wielkimi krokami! Teraz kobieta powinna być częstym gościem u lekarza, który oceni, czy wszystko jest w porządku.
39 tydzień ciąży to także czas, kiedy ciężarna powinna zakończyć przygotowania do powitania nowego członka rodziny. Torba do szpitala dawno powinna być spakowana, a pokój dziecięcy gotowy na przyjęcie noworodka. Dokładne przygotowanie sprawi, że kobieta będzie chociaż trochę spokojniejsza. Nie będzie juz musiała się martwić, że coś nie jest gotowe. Bardzo często zdarza się, że 39 tydzień ciąży jest tym ostatnim i to właśnie wtedy dziecko decyduje się przyjść na świat. Dlatego kobieta musi w tym czasie zachować wyjątkową czujność i wypatrywać pierwszych objawów porodu. Jakie mogą to być objawy? U każdej kobiety poród może rozpocząć się w inny sposób. I niektórych pierwsze odchodzą wody, inne zaczynają czuć coraz silniejsze, regularne skurcze. 39 tydzień ciąży jest stresującym okresem dla każdej kobiety, która nie wie, kiedy dokładnie rozpocznie się poród i musi cierpliwie czekać na ten moment. Wiele ciężarnych bardzo boi się bólu związanego z urodzeniem dziecka. Na szczęście, malutki i całkowicie bezbronny noworodek, który przychodzi na świat, potrafi wynagrodzić matce nawet najgorsze bóle porodowe!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here