ubrania dobrane do figury
fot. Pixabay.com

Aby wyglądać dobrze i czuć się komfortowo, nasza stylizacja musi być odpowiednio dopasowana do naszej figury. Sylwetka typu jabłko, gruszka, prostokąt, linijka mają swoje wymagania. Takie wymagania ma również figura klepsydra. Jak dobrać do niej stylizacje? Podpowiadamy poniżej!

Przeczytaj też: http://www.rotunda.pl/jakie-ciuchy-dla-figury-typu-klepsydra/

Cechy charakterystyczne sylwetki klepsydry

O kobietach, które mają figurę klepsydry, mówi się, że posiadają sylwetkę idealną. Przez wieki była ona uznawana wręcz za ideał kobiecego ciała. Kobiety, które faktycznie mają figurę klepsydry są więc szczęściarami. Nie tylko dlatego, że wyznaczają kanony piękna, ale przede wszystkim dlatego, że pasuje do nich niemal każda stylizacja. Panie, które mogą powiedzieć o sobie, że są klepsydrami, mają idealne proporcje – odpowiednio szerokie biodra i ramiona, a talię niczym talia osy. Do tego dochodzi piękny, pełny biust, od którego panowie nie mogą odwrócić wzroku, oraz bardzo smukłe nogi, które również przyciągają męskie spojrzenia.

Jakie stylizacje są najlepsze dla klepsydry?

Jak już wspomnieliśmy powyżej, na panie o figurze klepsydry pasuje niemal wszystko. To nie oznacza jednak, że nie muszą podkreślać swoich atutów. Jak najczęściej więc powinny pokazywać swoje piękne i szczupłe nogi, czy uwydatniać pełny biust. Obcisłe ciuchy są więc ich żywiołem. Doskonale wyeksponują ich idealnie zachowane proporcje. Czego więc szukać na półkach w sklepach odzieżowych? Na pewno jeansów, szortów oraz spódnic z wysokim stanem, które podkreślą ich talię osy. W połączeniu z body, które również jest obcisłe i wąsko przylegające do ciała mogą mieć pewność, że szybko staną się gwiazdą wieczoru czy popołudnia. A co z dekoltem? Ten kopertowy lub taki, który przypomina literę V będą dla klepsydry idealne. Sprawdzi się również kołnierzyk, stójka, a nawet golf – oczywiście, najlepiej ściśle przylegający do ciała.

To, że klepsydra ma piękny biust, nie oznacza, że ma nosić nadmiernie wycięte dekolty i przykrótkie spódniczki czy sukienki. Wręcz przeciwnie, klepsydra powinna mieć klasę. A to oznacza, że w dobieraniu ubrań powinna zachować smak i swój powab. Nieodpowiednio dobrana stylizacja szybko może ją tego po prostu pozbawić. A tego nie chce żadna kobieta, niezależnie od jej figury.

Jeśli chodzi o sukienki, klepsydra może wybierać spośród tych kopertowych – będzie w nich wyglądać doskonale. Modele ołówkowe, baskinki, szmizjerki czy hiszpanki to również sukienki dla kobiet, które mają tego typu figurę.

Zobacz też: http://www.mobilebeauty.pl/pomysly-na-personalizowane-prezenty/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here