maseczka z jajkiem na włosy
fot. pixabay.com

Szukając doskonałych sposobów na polepszenie kondycji swoich włosów sięgamy po różne kosmetyki, które znajdziemy w drogeriach. Jednakże nie wszystkie okazują się być skuteczne, a co najważniejsze, mają naturalny skład, bez dodatku substancji chemicznych, które dodatkowo osłabiają nasze włosy. Chcąc poprawić wygląd swoich włosów, warto wypróbować stare, sprawdzone, domowe sposoby, takie jak maseczka z jajkiem. Sprawdź, jak działa!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/4-maseczki-z-jajek-na-problemy-z-wlosami/

Magiczne jajka

Jajka są niezbędne nie tylko w naszej kuchni, ale również i w naszym zapasie kosmetyków! To środek, który jest znany już z czasów naszych babć i prababć, które stosowały go chętnie na swoje włosy. Zarówno żółtko jak i białko było wykorzystywane w każdym domu, by poprawić kondycję włosów.

Jajko stosowane regularnie na włosy nie tylko zwiększało ich objętość, ale również pomagało pozbyć się łupieżu, a także zmiękczało i nawilżało włosy.

Jajka można stosować bezpośrednio na włosy, a także dodawać je do swojego szamponu lub przyrządzać z nich samodzielnie maseczki do włosów.

Jajeczna maska do włosów

Maseczka zrobiona z jajek stosowana była już kilkadziesiąt lat temu przez większość kobiet. Taka maseczka jest nie tylko skuteczna, ale również łatwa w wykonaniu i bardzo tania. Żółtka jaj poprawiają znacznie kondycję włosów, a także stanowią świetną alternatywę dla drogich kosmetyków do pielęgnacji włosów. Żółtko również stanowi naturalny emulgator, który wiązał składniki maski do włosów, dzięki czemu uzyskiwana była gładka konsystencja.

Białko jaja zapobiega łamaniu się włosów, a także nadaje fryzurze naturalnej objętości. Regularnie stosowane jajka na włosy sprawiały, że stawały się one miękkie, gładkie oraz lśniące.

W zależności od tego, jakiej długości są twoje włosy, tyle jaj będziesz potrzebować. Na krótsze włosy wystarczą dwa jaja, na dłuższe trochę więcej. Możesz je roztrzepać i nałożyć na suche włosy i pozostawić na 30 minut, a następnie je umyć i nałożyć odżywkę.

Przeczytaj też: http://www.mobilebeauty.pl/jak-sie-pozbyc-kamienia-nazebnego/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here