prostownica
fot.: pexels.com

Proste i lśniące włosy, to marzenie wielu kobiet. W szczególności tych, które mają naturalnie kręcone włosy. Z pomocą przychodzi prostownica, których na rynku nie brakuje i to w różnych przedziałach cenowych oraz parametrach. Aby jednak wybrać najodpowiedniejsze urządzenie, przy zakupie warto zwrócić uwagę na kilka kwestii.

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/jaka-prostownice-do-wlosow-wybrac/

Rodzaje płytek

Przede wszystkim, istotne są płytki. Wybrany rodzaj powłoki może zadecydować o tym, jak będą prezentowały się włosy po ich prostowaniu. Warto pamiętać, że regularne prostowanie w wysokiej temperaturze może szkodliwie wpływać na strukturę włosów.

Najczęściej wybierane prostownice ze względu na płytki, to: tytanowe, turmalinowe i ceramiczne. Jeżeli chodzi o płytki tytanowe, to są one bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Tego rodzaju płytki są znacznie bardziej wytrzymałe, dzięki czemu wybrany sprzęt posłuży nam znacznie dłużej. Płytki turmalinowe, charakteryzują się tym, że pod wpływem wysokiej temperatury wytwarza się jonizacja ujemna. Dzięki temu, domykają się łuski włosów, a same pasma stają się bardziej gładkie. W przypadku płytek ceramicznych, to równomiernie się one nagrzewają, ułatwiają prostowanie włosów i zapobiegają ich spaleniu.

Parametry techniczne

Oprócz wyboru płytek lub materiałów, należy zwrócić uwagę na parametry techniczne. Pierwszą kwestią jest moc. To ona decyduje o tym, kiedy będzie można rozpocząć prostowanie. Istotna jest również regulacja temperatury. Jest to bardzo ważna funkcja w szczególności wtedy, kiedy nasze włosy wymagają delikatnego traktowania.

Jeżeli chodzi o parametry techniczne, to ważne jest to, aby były one dopasowane do indywidualnych potrzeb. Przykładowo, dla włosów wymagających głębokiego odżywienia lub wzmocnienia, warto pomyśleć o zakupie prostownicy bogatej w keratynę. Posiadając włosy nadmiernie puszące się lub elektryzujące, to dobrym rozwiązaniem będzie zakup prostownicy z funkcją jonizacji.

Przeczytaj też: http://www.mobilebeauty.pl/jak-mezczyzna-powinien-dbac-o-swoj-wyglad/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here