Lipotransfer

Za duża oponka na brzuchu, bruzdy na twarzy czy kurze łapki to zmora wielu kobiet. Za mały biust czy pośladki również są częstym problemem. Niejedna kobieta stojąc przed lustrem marzyła, by tłuszczykiem z oponki można było uzupełnić niewielki biust. Dziś nie jest to już nierealne marzenie. Jest to zabieg, na który może pozwolić sobie każda kobieta. Co trzeba wiedzieć o lipotransferze?

Kiedy warto skorzystać z lipotransferu?

Nikt z nas nie jest doskonały. Nie znaczy to, że nie możemy zmienić swojego ciała i dzięki medycynie estetycznej poprawić swojego wyglądu.

Lipotransfer to zabieg, którego zadaniem jest przeszczepienie tłuszczu z miejsc, gdzie występuje w nadmiarze tam, gdzie go brakuje. Powiększenie biustu własnym tłuszczem to zabieg, który z roku na rok zyskuje coraz większe uznanie wśród pacjentek.

Powiększenie biustu własnym tłuszczem to zabieg dwuetapowy. W pierwszej kolejności nadmiar tłuszczu zostaje odessany z miejsc, gdzie jest go za dużo. Najczęściej są to okolice brzucha, ud czy pośladków. Można również pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z tak delikatnego miejsca, jak okolice podbródka. Następnie poprzez odwirowanie tłuszcz zostaje przygotowany do wszczepienia. Za pomocą cienkiej igły lub kaniuli zostaje wszczepiony w miejsca, gdzie jest pożądany.

Jak jeszcze można wykorzystać lipotransfer?

Przeszczepianie tłuszczu to zabieg, który może pomóc nie tylko przy powiększeniu biustu. Warto również wymodelować pośladki.

Lipotransfer to zabieg, który często jest wykorzystywany, by naprawić niedoskonałości naszej skóry. Przeszczepianie tłuszczu można wykorzystać, by usunąć zmarszczki oraz bruzdy, które wiek pozostawił na twarzy, nawet w okolicach tak wrażliwych, jak rejony oczu. Jest to również sposób na usunięcie blizn pooperacyjnych, pourazowych czy po leczeniu onkologicznym.

Przeszczepianie tłuszczu jest zabiegiem, który jest mało inwazyjny i bezpieczny. Nie trzeba obawiać się wystąpienia alergii czy odrzucenia przez organizm wszczepionego materiału. Ogromną zaletą lipotransferu są efekty, które widać natychmiast po zabiegu. Warto również pamiętać, że przeszczepienie tłuszczu pobudza włókna kolagenowe do pracy. Dzięki temu efekt w postaci jędrnej skóry utrzymuje się długo po wykonaniu zabiegu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here